Üyelik Oluştur

Şifrenizimi Unuttunuz! Hemen aşağıdaki kutucuğa e-posta adresinizi yazarak yeni şifrenizi öğrenebilirsiniz

Şifremi Hatırlat

Üye Girişi

Siparis Hatti
0 242 344 19 29 - 344 00 04

Dokunmatik Panel Nedir?

Dünya genelinde teknolojileri ve imalat yöntemleri farklilik gösteren pek çok dokunmatik panel mevcuttur. Tarihi olarak da çok da yeni sayilamayacak olan bu teknolojilerden bazilari sunlardir; Infraruj ,mikro dalga, Endüktif, Kapasitif, Resistif vs. Ancak son dönemlerde mikroislemci teknoloklojisinin gelimesi ve buna mukabil, uygulama alanlarinin artmasi bilhassa Kapasitif ve Endüktif yöntemlerin öne çikmasini saglamistir.

Argeset Elektronik olarak ürünlerimizde mikroislemci teknolojisi ve kapasitif dokunmatik yöntemini kullanmaktayiz. Endüktif dokunmatiklerle ilgili arge çalismalarimiz. sürmekle beraber, kapastif dokunmatikler su anki uygulamalar ve piyasa kosullarina daha uygun düsmektedir.

Kapasitif dokunmatik paneller 3 asli unsurdan olusur. Bunlar sirasi ile sensör, dielektrik (cam, plastik vs) ve sensör kullanimini gösteren dijital baskidir.

Bu üç öge parmak dokunusunun dogru yere yapilmasini, yeterli olmasini ve aligilanabilmesini saglar. Sensör adedi istenildigi kadar ihtiyaca göre artirilabilir. Dielektrik malzeme olarak genelde cam veya pleksiglas kulanilir. Argeset Elektronik olarak ürünlerimizde birinci kalite pleksiglas veya saglam temperli camlar kullanilmaktadir.

Geleneksel metal paneller seklinde ve görüntüsünde imal edilen dokunmatik paneller çok yakin bir zamanda mimari ihtiyaca ve talebe uygun olarak, farkli sekillerde imal edilebilecektir.

Akdeniz San. Sitesi Şafak Mahallesi
5005. Sokak No:111 
Kepez / ANTALYA / Türkiye


0 242 344 19 29 ~ Telefon
0 242 335 10 92 ~ Fax
info@argeset.com.tr